Artur Boruc nie uratował Bournemouth. Polak puścił dwa gole

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Cardiff City wygrało na własnym stadionie z AFC Bournemouth 2:0 w 25. kolejce Premier League. W bramce gości całe spotkanie rozegrał Artur Boruc.
Dla polskiego golkipera był to trzeci ligowy występ w tym sezonie. W dwóch wcześniejszych zachował czyste konto, ale na Cardiff City Stadium jego seria została szybko przerwana.
Już w 5. minucie został pokonany przez Bobby'ego Reida, który pewnie wykorzystał rzut karny. Napastnik gospodarzy pokonał Boruca również zaraz po przerwie. Tym razem w sytuacji sam na sam.
"Wisienki" nie przypominały zespołu, który w poprzedniej kolejce rozbił Chelsea FC (4:0). Po dwóch kolejnych wygranych Bournemouth poniosło dwunastą porażkę w rozgrywkach i w tabeli Premier League jest dziesiąte z dorobkiem 33 punktów.
Cardiff City natomiast zajmuje osiemnastką lokatę, ma na koncie 22 punktów. Do miejsca gwarantującego utrzymanie zespołowi Neila Warnocka brakuje dwóch "oczek".
Kamil Kaczmarek02 Feb 2019 · 20:35