AS Monaco inkasuje trzy punkty. Cały mecz Kamila Glika

Shutterstock
Piłkarze AS Monaco wygrali przed własną publicznością ze Stade Rennes 3:2 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 10. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Louis II całe zawody w szeregach zespołu z Księstwa zaliczył Kamil Glik, który w końcówce ujrzał żółtą kartkę. Wynik konfrontacji otworzył po trzech minutach gry uderzeniem pod poprzeczkę z ostrego kąta Wissam Ben Yedder.
Dziewięć minut później wyrównał płaskim strzałem w długi róg Christ-Emmanuel Faitout Maouassa, który wcześniej z łatwością minął obrońcę. Trzy minuty po zmianie stron gości przybliżył do sukcesu Adrien Hunou, który przymierzył skutecznie głową z bliska. Osiem minut później straty odrobił Algierczyk Islam Slimani, wykorzystując sytuację sam na sam po świetnym zagraniu Hiszpana Cesca Fabregasa.
Losy konfrontacji rozstrzygnął w doliczonym czasie gry efektownym wolejem w krótki róg Ben Yedder, dla którego było to drugie trafienie w tych zawodach.
Zespół z Księstwa po trzecim zwycięstwie w tym sezonie zajmuje czternastą lokatę w tabeli, natomiast drużyna z Bretanii doznała czwartej porażki i spadła na dwunaste miejsce w klasyfikacji.