AS Monaco rozbite w Lyonie

ninpavisic / shutterstock.com
Olympique Lyon rozbił u siebie AS Monaco 3:0 (2:0) w ostatnim niedzielnym meczu 18. kolejki rozgrywek Ligue 1.
Na murawie siedmiokrotnych mistrzów Francji pełne zawody zaliczył Kamil Glik. Reprezentant Polski i jego koledzy z defensywy w pierwszej połowie dopuścili do skutecznych strzałów w polu karnym Houssema Aouara oraz Nabila Fekira.
Niespełna kwadrans po zmianie stron wynik podwyższył jeszcze efektownym uderzeniem głową Ferland Mendy. "Les Gones" po dziewiątym zwycięstwie w sezonie awansowali na trzecie miejsce w tabeli.
Zespół z Księstwa, który niemal całą drugą połowę grał w osłabieniu po czerwonej kartce Rosjanina Aleksandra Gołowina, doznał natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał przedostatni w klasyfikacji.