AS Monaco wygrało na wyjeździe z Caen

charnsitr / shutterstock.com
AS Monaco pokonało na wyjeździe z SM Caen 2:1 (1:1) w niedzielnym meczu 36. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Pierwszy gol na Stade Michel d'Ornano padł już w 12. minucie, a jego autorem był Moussa Sylla. Najpierw piłkę na bramkę uderzał Youri Tielemans, ale ta odbiła się od słupka. Sylla zdołał jednak dopaść do futbolówki i uderzeniem z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.
SM Caen doprowadziło do wyrównania w 40. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Ivan Santini. Przy trafieniu chorwackiego napastnika asystował Vincent Bessat.

Bramkę na wagę zwycięstwa przyjezdnych zdobył już w doliczonym czasie gry Moussa Sylla.
Gospodarze kończyli to spotkanie w dziesiątkę, bowiem w 77. minucie czerwoną kartką został ukarany Romain Genevois.
Cały mecz w barwach ekipy z Księstwa rozegrał Kamil Glik. Był to 34. ligowy występ reprezentanta Polski w trwających obecnie rozgrywkach.
Podopieczni Leonardo Jardima zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy, z kolei zawodnicy Patrice'a Garande plasują się na 15. pozycji.