AS Roma górą w derbach! "Giallorossi" pokonali Lazio [WIDEO]

Pressfocus/Giuseppe Maffia/SIPA
AS Roma odniosła niezwykle prestiżowe zwycięstwo. "Giallorossi" pokonali Lazio 2:0 w derbach Rzymu.
Początkowo najaktywniejszym zawodnikiem na boisku był Luis Alberto. W 19. minucie strzał Hiszpana zablokował Rick Karsdorp. Chwilę później kolejne uderzenie rozgrywającego Lazio zablokował Daniel Fuzato.
W 31. minucie Vedat Muriqi trafił do siatki, ale gol nie został uznany. Napastnik Lazio znalazł się na pozycji spalonej.
Wynik spotkania otworzył dopiero Henrikh Mkhitaryan. Akcję bramkową zainicjował Edin Dzeko, który doskonale zachował się w polu karnym i wyłożył piłkę do skrzydłowego rzymian.
W drugiej połowie Lazio miało problem z zagrożeniem bramce Fuzato. Ostatecznie w 78. minucie to Roma wyprowadziła kolejny cios. Pepe Reinę pokonał jego rodak, Pedro Rodriguez. Wychowanek Barcelony oddał precyzyjny strzał z dystansu.
Więcej trafień już nie oglądaliśmy. W 89. minucie z boiska wyleciał jeszcze Francesco Acerbi, który dostał dwie żółte kartki. Roma wygrała 2:0, ale w ligowej tabeli wciąż ogląda plecy Lazio. Podopieczni Paulo Fonseki zajmują siódme miejsce. "Orły" Simone Inzaghiego plasują się na szóstej lokacie.
Adam Kłos15 May 2021 · 22:37