AS Roma nie wykorzystała czerwonej kartki dla piłkarza Juventusu. Dwa gole Cristiano Ronaldo [WIDEO]

sbonsi / Shutterstock.com
AS Roma zremisowała z Juventusem 2:2 w hicie drugiej kolejki Serie A. Goście przez pół godziny grali w dziesiątkę.
Na pierwszego gola czekaliśmy nieco ponad pół godziny. Piłka po uderzeniu Veretouta trafiła w rękę Rabiot, a sędzia podyktował rzut karny. Podszedł do niego ten, który go wypracował. Veretout trafił do bramki, choć jego strzał nie był idealny. Szczęsny był bardzo blisko skutecznej interwencji.
Juventus wyrównał w podobnych okolicznościach - z rzutu karnego za zagranie ręką. Piłkę w bramce umieścił Ronaldo.
Choć mistrzowie Włoch strzelili gola w 44. minucie, to nie zdołali utrzymać remisu do końca pierwszej połowy. Znów w roli głównej był Veretout, który sfinalizował kontrę gospodarzy. Szczęsny nie miał żadnych szans.
W 62. minucie Juventus znalazł się w trudnym położeniu, bo z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Rabiot. Mimo tego piłkarze Andrei Pirlo potrafili doprowadzić do remisu. W 69. minucie Danilo dośrodkował z prawego skrzydła, a Ronaldo dosłownie zawisł w powietrzu i głową wbił piłkę do siatki.
Roma nie potrafiła wykorzystać przewagi jednego zawodnika. Choć często przebywała z piłką na połowie Juventusu, to nie zagrażała poważniej bramce Szczęsnego.
Gospodarze zremisowali oba mecze w tym sezonie. Juventus dołożył punkt do zwycięstwa z Sampdorią odniesionego w pierwszej kolejce.
Marcin Karbowski27 Sep 2020 · 22:41