AS Roma odrobiła straty i pokonała SPAL

charnsitr / shutterstock.com
AS Roma pokonała przed własną publicznością zespół SPAL 3:1 (0:1) w piątym niedzielnym meczu 16. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico prowadzenie przyjezdnym zapewnił minutę przed przerwą Andrea Petagna, który wykorzystał podyktowany rzut karny. Osiem minut po zmianie stron wyrównał uderzeniem z dystansu Lorenzo Pellegrini.
Niespełna kwadrans później drugą podyktowaną w tym spotkaniu "jedenastkę" zamienił na bramkę Argentyńczyk Diego Perotti. Trzy punkty ekipie z Wiecznego Miasta przypieczętował jeszcze z bliska siedem minut przed końcem Ormianin Henrich Mychitarian, dopełniając formalności po zagraniu Alessandro Florenziego.
"Giallorossi" po dziewiątym zwycięstwie w sezonie przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. Drużyna z Ferrary, w składzie której wystąpił Thiago Cionek, doznała natomiast trzeciej porażki z rzędu i nadal zamyka klasyfikację.