AS Saint-Etienne lepsze od RC Strasbourg przed własną publicznością

ricochet64 / shutterstock.com
Piłkarze AS Saint-Etienne pokonali u siebie RC Strasbourg 2:1 (2:0) w zaległym meczu 23. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Geoffroy-Guichard dwubramkowe prowadzenie "Zielonym" do przerwy zapewnili po uderzeniach głową Słoweniec Robert Beric oraz Loic Perrin.
Siedemnaście minut przed końcem kontaktową bramkę zdobył Nuno Da Costa. Reprezentant Wysp Zielonego Przylądka przymierzył celnie z kilku metrów pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Na więcej zespół z Alzacji nie było już jednak stać i po siódmej porażce w sezonie pozostał na dziewiątym miejscu w tabeli. Dziesięciokrotni mistrzowie Francji natomiast po jedenastym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach przesunęli się na czwartą lokatę w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński13 Feb 2019 · 21:02