AS Trenczyn rywalem Legii Warszawa w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Dziurek/Shutterstock
FK AS Trenczyn przegrał u siebie z NK Olimpiją Ljubljana 2:3 (2:2) w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, ale awansował dalej i w kolejnej rundzie zmierzy się z Legią Warszawa.

Na murawie stadionu w Żylinie najlepsza drużyna Słowacji poprzedniego sezonu szybko objęła dwubramkowe prowadzenie, po tym jak do siatki przyjezdnych w niespełna siedem minut celnie przymierzyli pochodzący z Curacao, Rangelo Janga oraz Matus Bero.

Goście ze Słowenii jeszcze w końcówce pierwszej połowy zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, kiedy to na listę strzelców wpisali się kolejno Dejan Kelhar i Nigeryjczyk Blessing Chibukie Eleke.

Po zmianie stron gra się uspokoiła, ale jedenaście minut przed końcem atmosferę zdecydowanie ożywił Denis Klinar, zdobywając trzeciego gola dla przyjezdnych. Na więcej podopieczni Martin Seveli już nie pozwoli i dzięki wygranej przed tygodniem na wyjeździe 4:3 wywalczyli awans.

W kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów rywalem zespołu ze Słowacji będzie Legia Warszawa.