Asysta Grosickiego, zwycięstwo Hull City

MediaPictures.pl/Shutterstock
Hull City AFC pokonał u siebie Swansea City 3:2 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 23. kolejki rozgrywek angielskiej Championship.
Na KCOM Stadium całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Grosicki. Pomocnik reprezentacji Polski niespełna kwadrans przed końcem asystował przy trafieniu Tommy'ego Elphicka.
Pozostałe dwa gole dla "Tygrysów" zdobył Jarrod Bowen, który w pierwszej połowie zmarnował także rzut karny.
"Łabędzie" prowadziły do przerwy, po tym jak na listę strzelców wpisał się już po trzech minutach gry Iworyjczyk Wilfried Bony. Dwie minuty przed końcem rozmiary przegranej zmniejszył jeszcze Kosowianin Bersant Celina.
Podopieczni Nigela Adkinsa, po trzecim zwycięstwie w czterech ostatnich spotkaniach, są na szesnastym miejscu w tabeli. Zespół z Walii doznał natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i jest dwunasty w klasyfikacji.