Asysta i gol Jakuba Świerczoka, Łudogorec Razgrad bliżej tytułu

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Łudogorec Razgrad pokonał na wyjeździe Botew Płowdiw 2:0 w spotkaniu dziewiątej kolejki grupy mistrzowskiej rozgrywek bułgarskiej Parva Ligi.
Na Stadionie im. Christo Botewa w podstawowym składzie gości wybiegli na murawę Jacek Góralski oraz Jakub Świerczok. Napastnik reprezentacji Polski dziesięć minut przed przed przerwą asystował przy golu Rumuna Claudiu Keseru, a w ostatniej minucie pierwszej połowy podwyższył prowadzenie obrońców tytułu.
Szesnaście minut przed końcem Świerczoka zastąpił Serkan Yusein. Góralski natomiast kwadrans po zmianie stron ujrzał żółtą kartkę i zaliczył pełne spotkanie.
22. zwycięstwo w sezonie umocniło Łudogorec na czele tabeli, ale tylko punkt do ekipy z Razgradu traci CSKA Sofia, która we wtorek pokonała w derbach stołeczny Lewski 2:0. Do zakończenia zmagań pozostała jeszcze jedna kolejka, którą zaplanowano w piątek.
Jakub Kreśliński21 May 2019 · 18:59