Asysta Lewandowskiego! Bayern zgarnął trzy punkty [WIDEO]

Ivica Drusany/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FSV Mainz 2:1 (1:0) w sobotnim meczu 9. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Opel Arena strzelił Leon Goretzka. Niemiec w 39. minucie wykorzystał dośrodkowanie Joshuy Kimmicha i precyzyjnym strzałem trafił w lewy dolny róg.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 48. minucie Daniel Brosinski zagrał piłkę w pole karne, a Jean-Paul Boetius wykończył akcję skutecznym strzałem.
W 62. minucie Bayern przeprowadził akcję na wagę zwycięstwa. Robert Lewandowski obsłużył podaniem Thiago Alcantarę, a Hiszpan mocnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Reprezentant Polski zanotował ósmy ligowy występ w sezonie, a na boisku przebywał w pełnym wymiarze czasu.
Podopieczni Niko Kovaca mają na koncie 19 punktów i plasują się na drugiej pozycji. Zespół Sandro Schwarza z dorobkiem 9 "oczek" plasują sę na 12. pozycji.
Daniel Makarewicz27 Oct 2018 · 17:24