Asysta Łukasza Piszczka, gol Waldemara Soboty w Pucharze Niemiec. Awans Borussii Dortmund

CosminIftode / shutterstock.com
Borussia Dortmund wygrała u siebie z Borussią Moenchengladbach 2:1 (0:0) w szlagierowym środowym spotkaniu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Niemiec.
Na Signal-Iduna-Park wynik otworzył dopiero dziewiętnaście minut przed końcem strzałem głową Marcus Thuram. Na trafienie Francuza odpowiedział dwukrotnie w niespełna trzy minuty Julian Brandt.
Napastnik reprezentacji Niemiec najpierw wykorzystał zagranie Łukasza Piszczka i zaskoczył golkipera "Źrebaków" płaskim strzałem przy słupku, a następnie przymierzył celnie głowa po dośrodkowaniu w pole karne Belga Thorgana Hazarda.
Dwa gole Holendra Basa Dosta zapewniły awans Eintrachtowi Frankfurt. "Orły" z Hesji pokonały w Hamburgu miejscowy FC St. Pauli 2:1 (2:1). Jedynego gola dla zespołu z zaplecza Bundesligi zdobył z rzutu karnego Waldemar Sobota.