Asysta Przemysława Frankowskiego na początek sezonu. Reprezentant Polski świetnie obsłużył partnera [WIDEO]

Przemysław Frankowski w inauguracyjnej kolejce Ligue 1 popisał się asystą w spotkaniu Lens z Brestem. Reprezentant Polski z rzutu rożnego świetnie obsłużył Floriana Sotocę.
Od tego sezonu w Lens gra nie jeden, ale trzech Polaków. Adam Buksa wciąż zmaga się z urazem i znalazł się poza kadrą, Łukasz Poręba zasiadł na ławce rezerwowych, a od początku zagrał Przemysław Frankowski.
W meczu z Brestem od początku to gospodarze byli stroną dominującą. W 27. minucie przyniosło to efekt w postaci bramki. Prowadzenie Lens dał Florian Sotoca.
Jeszcze przed przerwą ten sam napastnik zmarnował rzut karny. Za niewykorzystaną szansę w pełni zrehabilitował się jednak w drugiej części tego spotkania.
W 62. minucie Sotoca skompletował dublet, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Przemysław Frankowski. Polak świetnie dośrodkował na głowę partnera z rzutu rożnego.
Trzy minuty później Sotoca raz jeszcze błysnął, kompletując hat-tricka. Wówczas wydawało się niemal pewne, że Lens sięgnie w niedzielne popołudnie po trzy punkty.
Goście nie zamierzali się jednak poddawać. Błyskawicznie odpowiedział Belkebla, a w 80. minucie na 3:2 trafił De Castillo, dając Brestowi gola kontraktowego. Ostatecznie Lens wygrało jednak całe spotkanie 3:2.