Asysta Rybusa, grali Stępiński i Lewczuk

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Olympique Lyon rozbił u siebie Montpellier HSC 5:1 (2:1) w spotkaniu 6. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Stade des Lumieres w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Maciej Rybus. Reprezentanta Polski osiemnaście minut przed końcem zastąpił Algierczyk Rachid Ghezzal.

Goście z Langwedocji już po czterech minutach gry zdobyli gola po strzale Morgana Sansona. Zaledwie cztery minuty później czerwoną kartką ukarany został jednak Morgan Poaty i bramki dla siedmiokrotnych mistrzów Francji były tylko kwestią czasu.

Wyrównał dziewięć minut przed przerwą z rzutu karnego Nabil Fekir, a sześć minut później po zagraniu Rybusa prowadzenie miejscowym dał Corentin Tolisso. Po zmianie stron po raz drugi celnie przymierzyli zarówno Fekir, jak i Tolisso, a efektowny sukces przypieczętował jeszcze Maxwell Cornet.

Na szesnastą lokatę przesunął się FC Nantes. "Kanarki" w środę zremisowały bezbramkowo u siebie z AS Saint-Etienne. Na Stade de la Beaujoire cały mecz w drużynie z Bretanii zaliczył Mariusz Stępiński.