Asysta Tomasza Kędziory w el. Ligi Mistrzów. Dynamo Kijów i PAOK Saloniki z awansem do kolejnej rundy [WIDEO]

Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy drugim golu dla Dynama Kijów w wygranym meczu eliminacji Ligi Mistrzów z AZ Alkmaar (2:0). Polak otrzymał też żółtą kartkę. Zagrał pełne spotkanie.
Reprezentant Polski popisał się skutecznym dośrodkowaniem przy trafieniu Mykoli Szaparenki w 86. minucie spotkania. Minutę wcześniej "złapał" żółtą kartkę. Kędziora włączył się do akcji ofensywnej i zacentrował spod linii końcowej. Po błędzie bramkarza Alkmaar piłka trafiła do strzelca gola, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.
Wcześniej bramkę dla Dynama zdobył Gerson Rodrigues. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.
W eliminacjach zagrał także Karol Świderski. Napastnik wszedł z ławki w 70. minucie meczu PAOK-u Saloniki z Benfiką Lizbona. PAOK niespodziewanie awansował dalej po zwycięstwie 2:1. Gole dla greckiej drużyny zdobywali Dimitris Giannoulis oraz Andrija Żivković. Dla Benfiki w doliczonym czasie gry trafił Rafa Silva.
W trzecim dzisiejszym spotkaniu el. LM KAA Gent ograło u siebie 2:1 Rapid Wiedeń. Dla gospodarzy trafiali Nicklas Dorsch oraz Roman Jaremczuk. Honorowego gola dla Rapidu strzelił Yusuf Demir.
Tomasz Bratkowski15 Sep 2020 · 21:05
Źródło: Twitter