Atalanta Bergamo awansowała do finału Pucharu Włoch

Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
Atalanta Bergamo wygrała u siebie z Fiorentiną 2:1 (1:1) w rewanżowym meczu półfinałowym rozgrywek o Puchar Włoch.
Na Stadio Atleti Azzurri d'Italia całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Arkadiusz Reca.
Prowadzenie ekipie z Toskanii zapewnił już w trzeciej minucie Luis Muriel. Kolumbijczyk wykorzystał sytuację sam na sam po znakomitym zagraniu Federico Chiesy. Jedenaście minut później wyrównał po rzucie karnym Słoweniec Josip Ilicić.
Losy konfrontacji i zarazem dwumeczu z "Violą" rozstrzygnął po zmianie stron Argentyńczyk Alejandro Gomez, który skutecznie przymierzył z narożnika pola karnego.
Finałowym przeciwnikiem zespołu z Lombardii będzie 15 maja ekipa Lazio Rzym. "Biancocelesti" w półfinałowym dwumeczu wyeliminowali AC Milan.
Kamil Kaczmarek25 Apr 2019 · 22:57