Atalanta lepsza od Fiorentiny, Reca na ławce

cristiano barni / Shutterstock
Atalanta Bergamo wygrała u siebie z Fiorentiną 3:1 (2:1) w przedostatnim niedzielnym meczu 26. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Atleti Azzurri d'Italia całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy obserwował Arkadiusz Reca. Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po trzech minutach gry świetną indywidualną akcją w polu karnym Kolumbijczyk Luis Muriel, który skutecznie przymierzył w długi róg.
Siedemnaście minut przed przerwą wyrównał po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego Słoweniec Josip Ilicić. Sześć minut później znakomicie uderzył zza linii pola karnego Argentyńczyk Alejandro Gomez, a niespełna kwadrans po zmianie stron podwyższył strzałem głową z bliska Niemiec Robin Gosens.
Zespół z Lombardii dzięki dwunastej wygranej w sezonie awansował na siódme miejsce w tabeli. "Viola" doznała natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na dziesiątej lokacie w klasyfikacji.