Atalanta rozbiła Frosinone, cały mecz Salamona

cristiano barni/Shutterstock
Atalanta Bergamo rozbiła u siebie Frosinone Calcio 4:0 (1:0) w jedynym poniedziałkowym spotkaniu inauguracyjnej kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Atleti Azzurri d'Italia w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Bartosz Salamon, który zaliczył pełny mecz. Arkadiusz Reca obserwował natomiast zawody z ławki rezerwowych gospodarzy.
Zespół z Lombardii objął prowadzenie po niespełna kwadransie gry. Brazylijczyk Rafael Toloi świetnie zagrał do wbiegającego w pole karne Alejandro Gomeza i Argentyńczyk precyzyjnym uderzeniem w długi róg nie dał szans Marco Sportiello.
Trzy minuty po zmianie stron, po dośrodkowaniu Gomeza, podwyższył Holender Hans Hateboer, a po kolejnych trzynastu minutach, po drugiej asyście Argentyńczyka, na listę strzelców wpisał się z bliska Chorwat Mario Pasalić.
Okazały sukces ekipy z Lombardii, która została liderem tabeli, przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry najlepszy na murawie Gomez, kończąc w ten sposób zawody z dwoma golami i dwiema asystami.