Atalanta zniszczyła Inter! Piękny gol Gomeza [WIDEO]

cristiano barni / shutterstock.com
Atalanta Bergamo pewnie wygrała u siebie z Interem Mediolan 4:1 w niedzielnych derbach Lombardii w 12. kolejce Serie A. Dla podopiecznych Gian Piero Gasperiniego była to czwarta ligowa wygrana z rzędu.
Atalanta otworzyła wynik już po kilku pierwszych minutach. Robin Gosens dośrodkował piłkę z lewej strony w pole bramkowe. Tam wślizgiem futbolówkę do bramki skierował Hans Hateboer. Tuż po przerwie sędzia uznał, że Gianluca Mancini zagrał ręką we własnym polu karnym i podyktował "11" dla gości. Tę na gola pewnie zamienił Mauro Icardi.
W 62. minucie na 2:1 trafili miejscowi. Z rzutu wolnego dośrodkował Josip Ilicić, a Mancini mocnym strzałem głową pod poprzeczkę nie dał szans na interwencję Samirowi Handanoviciowi. "Nerazzurri" do końca walczyli o wyrównanie, ale nie potrafili poradzić sobie z bardzo uważnie grającymi w defensywie rywalami, w których kadrze na te spotkanie zabrakło Arkadiusza Recy.
W samej końcówce Atalanta przypieczętowała swój triumf jeszcze dwoma trafieniami. Po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ilicicia gola głową strzelił Berat Djimsiti.W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał w zespole Interu Marcelo Brozović. Po chwili "Nerazzurich" dobił kapitalnym strzałem zza pola karnego Alejandro Gomez. Handanović mógł odprowadzić lecącą piłkę tylko wzrokiem.
Po tym zwycięstwie podopieczni Gian Piero Gasperiniego zajmują szóste miejsce w tabeli ze zdobytymi 18 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Empoli FC.
Natomiast zespół prowadzony przez Luciano Spallettiego plasuje się na trzeciej pozycji z 25 "oczkami" na koncie. Kolejnym rywalem drużyny z San Siro będzie Frosinone Calcio.
Kamil Kaczmarek11 Nov 2018 · 14:39