Athletic Bilbao górą w derbach Kraju Basków

imagestockdesign / shutterstock.com
Athletic Bilbao pokonał u siebie Real Sociedad San Sebastian 2:0 (2:0) w drugim piątkowym meczu trzeciej kolejki hiszpańskiej Primera Division.
Na San Mames prowadzenie gospodarzom w pierwszych w sezonie derbach Kraju Basków zapewnił po jedenastu minutach gry płaskim strzałem z pola karnego Inaki Williams, któremu precyzyjnie zagrywał Ander Capa. Siedemnaście minut przed przerwą podwyższył efektownym uderzeniem z dystansu Raul Garcia.
Po zmianie stron "Los Leones" pilnowali już korzystnego wyniku i po drugim zwycięstwie w sezonie awansowali na drugą pozycję w tabeli.
Podopieczni Imanola Alguacila doznali natomiast pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na dziewiątą lokatę w klasyfikacji.