Athletic Bilbao pewnie pokonał Espanyol

Edu del Fresno / Shutterstock.com
Athletic Bilbao pokonał przed własną publicznością Espanyol Barcelona 3:0 (2:0) w trzecim środowym spotkaniu 11. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio San Mames dwie bramki dla "Los Leones" zdobył w pierwszej połowie Iker Muniain. 26-letni napastnik najpierw świetnie przymierzył w długi róg z pola karnego, a niespełna kwadrans później kapitalnie uderzył z dystansu.
Jedenaście minut przed końcem Victor Gomez, naciskany przez Muniaina, skierował niefortunnie piłkę do własnej bramki, pogrążając jeszcze "Papużki". Zespół z Katalonii po siódmej porażce w sezonie pozostał na przedostatnim miejscu w tabeli.
Drużyna z Kraju Basków natomiast po czwartym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansowała na ósmą lokatę w klasyfikacji.