Atletico Madryt bez szans w starciu z Realem Sociedad

Maxisport/Shutterstock
Zawodnicy Atletico Madryt przegrali na wyjeździe z Realem Sociedad 0:3 (0:1) w czwartkowym meczu 33. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Estadio Anoeta strzelił Willian Jose da Silva. Brazylijski napastnik w 27. minucie dzięki dośrodkowaniu Adnana Januzaja oddał mocny strzał na bramkę rywali i zdołał pokonać Jana Oblaka.
Prowadzenie gospodarzy na 2:0 podwyższył Juanmi Jimenez w 80. minucie, przyjął futbolówkę zagraną na pole karne i skutecznym uderzeniem wykończył tę akcję. Hiszpański napastnik ustalił wynik spotkania na 3:0 w doliczonym czasie gry.
Zespół prowadzony przez Diego Simeone zanotował czwartą porażkę w trwających obecnie rozgrywkach, uzbierali dotąd 71 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli La Liga.
Drużyna prowadzona przez Imanola Alguacila wygrała dwunasty mecz w tym sezonie, mają na koncie 43 "oczka" i plasują się na jedenastej pozycji.