Atletico Madryt gra dalej w Pucharze Króla! "Los Colchoneros" pokonali drugoligowca [WIDEO]

Atletico gra dalej w Pucharze Króla! "Los Colchoneros" pokonali drugoligowca [WIDEO]
Marca/Pressfocus
Atletico Madryt awansowało do ćwierćfinału Pucharu Króla. Ekipa prowadzona przez Diego Simeone wygrała 2:0 z drugoligowym Levante.
Mecz nieco lepiej rozpoczęli gospodarze z Walencji. Pierwszy strzał w tym spotkaniu oddał Jorge de Frutos, który w 5. minucie znalazł miejsce przed polem karnym "Atleti", ale po jego uderzeniu piłka nie zmierzała w światło bramki.
W 25. minucie piłka zatrzepotała w siatce madrytczyków. Gol Mohameda Bouldiniego nie został jednak uznany, ponieważ sędziowie w tej akcji dopatrzyli się faulu na Janie Oblaku.
W pierwszej połowie Atletico zaprezentowało się z bardzo słabej strony. Podopieczni Diego Simeone mieli problem z kreowaniem groźnych sytuacji, w pierwszych trzech kwadransach nie oddali ani jednego celnego strzału.
Po przerwie nastąpiło przebudzenie "Los Colchoneros". W 54. minucie wynik spotkania otworzył Alvaro Morata, wykorzystując asystę Marcosa Llorente.
W 69. minucie Levante mogło doprowadzić do remisu. Oblak był jednak na posterunku przy strzale Bouldiniego. Później Joan Femenias powstrzymał Angela Correę przed zdobyciem bramki na 2:0 dla "Rojiblancos".
Bramkarz Levante nie miał jednak nic do powiedzenia przy uderzeniu Llorente z doliczonego czasu gry. W 91. minucie Hiszpan ustalił wynik meczu. Atletico wygrało 2:0, dzięki czemu wywalczyło awans do ćwierćfinału Pucharu Króla.
Adam Kłos18 Jan 2023 · 22:49