Atletico Madryt lepsze od Valencii

Natursports/Shutterstock
Piłkarze Atletico Madryt wygrali przed własną publicznością z Valencia CF 2:1 (2:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu dziewiątej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Vicente Calderon podopieczni Diego Simeone objęli prowadzenie niespełna kwadrans przed przerwą. Fatalny błąd defensywy przyjezdnych wykorzystał Jackson Martinez i Kolumbijczyk płaskim strzałem zaskoczył bramkarza Jaume Domenecha.

Osiem minut później precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się Yannick Ferreira i za sprawą młodego Belga stołeczna drużyna prowadziła już 2:0.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli gości i osiemnaście minut przed końcem Paco Alcacer zdobył kontaktowego gola z rzutu karnego. Na więcej jednak gospodarze już nie pozwolili.

"Rojiblancos" dzięki szóstej wygranej w sezonie awansowali na trzecią pozycję w tabeli. "Nietoperze" natomiast doznały trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i spadły na dziewiąte miejsce w klasyfikacji.