Atletico Madryt podzieliło się punktami z Valencią FC

Levante Media / shutterstock.com
Atletico Madryt zremisowało u siebie z Valencią CF 1:1 w drugim sobotnim meczu 8. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dla gospodarzy to trzeci z rzędu remis w lidze.
"Rojiblancos" prowadzenie objęli w 36. minucie. Sędzia skorzystał z pomocy systemu VAR i podyktował "11" dla miejscowych. Pewnie wykorzystał ją Diego Costa. Goście wyrównali w 82. minucie. Genialny strzał z rzutu wolnego oddał Dani Parejo i Jan Oblak musiał skapitulować.
Podopieczni Diego Simeone zajmują czwarte miejsce w tabeli ze zdobytymi 16 punktami. W następnej kolejce zmierzą się u siebie z Athletikiem Bilbao. Najpierw zagrają jednak w Lidze Mistrzów na własnym stadionie z Bayerem 04 Leverkusen.
Natomiast zespół prowadzony przez Alberta Celadesa ma 13 "oczek" na koncie i plasuje się na szóstej pozycji. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie na wyjeździe Osasuna Pampeluna. W tygodniu "Los che" zmierzą się w Lidze Mistrzów na wyjeździe z OSC Lille.