Atletico Madryt przegrało u siebie z Espanyolem

dean bertoncelj/Shutterstock
Atletico Madryt przegrało przed własną publicznością z Espanyolem Barcelona 0:2 (0:0) w niedzielnym meczu 36. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Wanda Metropolitano strzelił Oscar Melendo. W 53. minucie hiszpański pomocnik dopadł do piłki zagranej tuż przed polem karnym i pewnym uderzeniem pokonał bezradnego Jana Oblaka.
W 77. minucie przyjezdni podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Leo Baptistao. Brazylijski napastnik wykorzystał dośrodkowanie Oscara Melendo i zdołał umieścić futbolówkę w siatce.
Drużyna prowadzona przez Diego Simeone zanotowała piątą porażkę w sezonie i obecnie z dorobkiem 75 punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli La Liga. Zespół prowadzony przez Davida Gallego z dorobkiem 43 "oczek" plasuje się na 15. pozycji.