Atletico Madryt rozbiło Celtę Vigo

charnistr / shutterstock.com
Atletico Madryt rozbiło u siebie Celtę Vigo 3:0 (1:0) w drugim niedzielnym meczu 28. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Wanda Metropolitano prowadzenie miejscowym zapewnił minutę przed przerwą Antoine Griezmann. Francuz skierował piłkę do siatki w długi róg po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Jedenaście minut po zmianie stron podwyższył w sytuacji sam na sam Victor Vitolo, po świetnym zagraniu w pole karne od autora pierwszego gola. Po kolejnych siedmiu minutach na listę strzelców wpisał się Angel Correa. Argentyńczyk w polu karnym gości minął obrońcę i płaskim uderzeniem w długi róg przypieczętował sukces "Rojiblancos".
Dzięki dziewiętnastej wygranej w sezonie podopieczni Diego Simeone umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Zespół z Galicji doznał natomiast trzeciej porażki w pięciu ostatnich meczach i pozostał na dziewiątej lokacie w klasyfikacji.