Atletico Madryt z kompletem punktów. Rywal kończył mecz w "dziewiątkę"

bestino/Shutterstock
W 21. kolejce La Liga Atletico Madryt pokonało w derbowym meczu Getafe CF 2:0. Goście spotkanie kończyli w dziewiątkę.
Podopieczni Diego Simeone już w pierwszej części spotkania rozstrzygnęli losy rywalizacji. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Antoine Griezmann po strzale z linii pola karnego. Dla Francuza to dziesiąte trafienie w tym sezonie w La Liga.
W 37. minucie bramkę na 2:0 zdobył Saul Niguez. 24- letni pomocnik dobił uderzenie Nikoli Kalinica. Dla Hiszpana był to pierwszy ligowy gol w obecnych rozgrywkach.
Goście kończyli mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartach w końcówce. Najpierw przedwcześnie boisko opuścił Djene Dakonam, a po chwili do szatni udał się Leandro Cabrera. Urugwajczyk obie żółte kartki zebrał w ciągu ośmiu minut.
W tabeli La Liga Atletico Madryt jest wiceliderem z dorobkiem 44 punktów. Getafe CF jest z kolei szóste, ma na koncie 31 punktów.
Kamil Kaczmarek26 Jan 2019 · 18:14