Atletico Madryt z Superpucharem Europy! Fatalne błędy defensywy Realu [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Real Madryt przegrał pod dogrywce z Atletico Madryt 2:4 w meczu o Superpuchar Europy. Po 90 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 2:2.
Relację na żywo z tego spotkania przeczytasz TUTAJ.
Mecz rozpoczął się od piorunującego uderzenia Atletico Madryt. Już po 49 sekundach piłka zatrzepotała w siatce Realu. Costa wykorzystał niezdecydowanie Ramosa i Varane'a i potężnym strzałem z ostrego kąta pokonał Navasa.
Real rzucił się do odrabiania strat i z każdą minutą coraz groźniej atakował. W 17. minucie swoją szansę miał Asensio, jednak jego uderzenie piętą świetnie wybronił Oblak. W 26. minucie było już 1:1. Benzema wykorzystał kapitalne dośrodkowanie z prawej strony od Bale'a i głową skierował piłkę do siatki.
Real mógł podwyższyć jeszcze przed przerwą. Asensio wygrał pojedynek z Saviciem i uderzył minimalnie obok słupka. Choć podopieczni Lopeteguiego mieli optyczną przewagę, to nie byli w stanie po raz kolejny przełamać szyków obronnych rywali przed zejściem do szatni.
W drugiej połowie nieco spadło tempo gry. Do 60. minuty żadna z drużyn nie stworzyła dogodnej okazji. W 62. minucie Juanfran zagrał ręką we własnym polu karnym i Szymon Marciniak bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Sergio Ramos, który zmylił bramkarz i dał prowadzenie "Los Blancos".
Podrażnione Atletico ruszyło do przodu. W 73. minucie swoją szansę miał Correa, ale trafił prosto w Navasa. 6 minut później obrona Realu znów przysnęła, a wykorzystał to Diego Costa, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.
W 93. minucie Marcelo miał piłkę meczową, jednak Brazylijczyk skiksował, uderzając z powietrza.
W dogrywce Atletico przechyliło szalę zwycięstwo na swoją korzyść. W 98. minucie defensywa "Los Blancos" kolejny raz zachowała się nagannie, a przepiękną bramkę zdobył Saul. 6 minut później wynik spotkania uderzeniem z pierwszej piłki przypieczętował Koke.
Daniel Makarewicz15 Aug 2018 · 23:32