Atletico Madryt znów było zabójczo skuteczne. Wygrana nad Sevillą kolejnym krokiem ku mistrzostwu [WIDEO]

Atletico Madryt wykonało kolejny ważny krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii. Podopieczni Diego Simeone pokonali 2:0 Sevillę w zaległym meczu 1. kolejki La Liga. Gole strzelali Angel Correa oraz Saul Niguez.
Jako pierwsi dobrą sytuację do zdobycia bramki stworzyli sobie goście. W trzeciej minucie Jan Oblak miał spore problemy po uderzeniu Ivana Rakiticia, lecz ostatecznie zdołał skutecznie interweniować. Po drugiej stronie boiska raz po raz w pole karne dośrodkowywał Kieran Trippier.
W 17. minucie podopieczni Diego Simeone zdołali trafić do siatki. Z kilkunastu metrów uderzył Angel Correa, a zasłonięty Bono nie zdołał skutecznie interweniować.
Pięć minut później mógł, a nawet powinien być remis. Duży błąd popełnił Oblak, który nie przejął piłki po wyjściu z bramki, lecz Acuna nie zdołał tego wykorzystać. W odpowiedzi Bono musiał się nieźle natrudzić, aby obronić strzał Suareza.
Sevilla długimi momentami była bezradna wobec wysokiego pressingu rywali. Ekipa z Andaluzji nie mmogła przebić się w pole karne rywali. Kolejne dośrodkowania nie przynosiły natomiast skutku.
Podopieczni Diego Simeone po raz kolejny w tym sezonie okazali się zabójczo skuteczni. W 76. minucie podwyższyli prowadzenie za sprawą precyzyjnego uderzenia Saula Nigueza.
Dzięki temu "Rojiblancos" znacznie powiększyli przewagę nad Realem Madryt oraz FC Barceloną. Mają już cztery punkty przewagi nad "Królewskimi" i siedem nad "Blaugraną", a od obu tych zespołów rozegrali dwa mecze mniej.
Maciej Pietrasik12 Jan 2021 · 23:27