Atletico Madryt znów straciło punkty! Błyskawiczny gol nie wystarczył "Rojiblancos" [WIDEO]

Screen z TV
Atletico Madryt zremisowało 1:1 z Betisem w ostatnim niedzielnym meczu 30. kolejki La Liga. Już w piątej minucie wynik otworzył Yannick Carrasco, lecz gospodarze odpowiedzieli za sprawą Christiana Tello. Podopieczni Diego Simeone wciąż są na pierwszym miejscu w tabeli, ale ich przewaga nad Realem Madryt oraz FC Barceloną.
Po sobotnim El Clasico "Królewscy" zrównali się punktami z lokalnym rywalem. Wciąż wszystko było jednak w rękach Atletico, które mogło znów mieć trzy "oczka" więcej od obrońców tytułu.
Warunkiem była jednak wygrana z Betisem. Choć goście przystąpili do tego spotkania osłabieni między innymi brakiem Luisa Suareza oraz Marcosa Llorente, to mecz w Sewilli rozpoczął się dla nich idealnie.
Już w piątej minucie stołeczny zespół wyszedł na prowadzenie. Angel Correa wyłożył piłkę Yannickowi Carrasco, a temu pozostało tylko umieszczenie piłki w pustej bramce.
Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 20. minucie spotkania był już remis. Alex Moreno dośrodkował z lewej strony do Cristiana Tello, a wychowanek FC Barcelony nie zmarnował tej okazji.
W drugiej części spotkania to Betis był stroną przeważającą i mógł wygrać to spotkanie. Dobrych okazji nie wykorzystali jednak Emerson i oraz Diego Lainez.
W 91. minucie omal nie zemściło się to na gospodarzach. Vitolo dograł wówczas do będącego w polu karnym Angela Correi, lecz jego uderzenie znakomicie obronił Claudio Bravo. Po chwili Chilijczyk raz jeszcze zatrzymał rywala.
Finalnie spotkanie skończyło się remisem 1:1. Atletico wciąż jest dzięki niemu liderem tabeli, ale przewaga "Los Colchoneros" nad Realem Madryt wynosi już tylko jeden punkt. Trzecia FC Barcelona traci natomiast do "Rojiblancos" dwa "oczka".
Maciej Pietrasik11 Apr 2021 · 22:54