Atletico wygrało i dogoniło Barcelonę

Maxisport/Shutterstock
Atletico Madryt pokonało na własnym stadionie Granadę 3:0 w meczu 33. kolejki ligi hiszpańskiej. Dla gospodarzy było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Pierwszy gol dla "Los Colchoneros" padł kwadrans po rozpoczęciu spotkania. Po zablokowanym strzale Fernando Torresa, piłka spadla pod nogi Koke, który pokonał Andresa Fernandeza. Drugiego gola stołeczna drużyna strzeliła w 59. minucie gry. Torres otrzymał prostopadłe podanie od Koke i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik na 3:0 ustalił w 83. minucie meczu Angel Correa, a asystę zaliczył Saul Niguez.

Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Diego Simeone zrównała się liczbą punktów z Barceloną, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. "Blaugrana" dzisiaj zmierzy się na własnym stadionie z Valencią. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30.

W innym spotkaniu Villarreal przegrał 1:2 z Rayo Vallecano. Dla zespołu prowadzonego przez Marcelino Garcię była to pierwsza porażka od 13 marca.