Atletico wygrało z Bilbao i dogoniło Barcelonę

Anish Morarji, wikipedia
Atletico Madryt wygrało na własnym stadionie z Athletic Bilbao 2:1 (1:1) w niedzielnym meczu piętnastej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Publiczność zgromadzona na Estadio Vicente Calderon pierwszego gola obejrzała w 27. minucie gry. Wówczas na prowadzenie wyszli goście, a piłkę do siatki skierował Aymeric Laporte. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Saul Niguez, który zdobył bramkę po dośrodkowaniu Koke.

W drugiej połowie rezultat na 2:1 ustalił Antoine Griezmann. Francuz pokonał Gorkę Iraizoza potężnym strzałem sprzed pola karnego.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Diego Simeone zrównali się punktami z liderującą FC Barceloną. Baskowie zgromadzili 21 "oczek" i zajmują dziewiątą pozycję.