Atletico wygrało z Valencią na Estadio Mestalla

Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Valencię 3:1 w meczu 28. kolejki ligi hiszpańskiej. Dla stołecznej drużyny było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Pierwszego gola dla gości strzelił Antoine Griezmann w 24. minucie gry. Francuz oddał strzał zza pola karnego, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Cztery minuty później "Nietoperze" doprowadziły do wyrównania. Denis Czeryszew otrzymał podanie od Paco Alcacera i mocnym strzałem w długi róg bramki zaskoczył Jana Oblaka.

Drugą bramkę dla "Los Colchoneros" strzelił Fernando Torres w 72. minucie meczu, a osiem minut później po faulu na nim, czerwoną kartkę obejrzał obrońca gospodarzy, Aderllan Santos. Wynik na 3:1 ustalił pięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry, Yannick Ferreira-Carrasco.

Atletico zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Ma osiem punktów straty do Barcelony i o cztery "oczka" więcej niż Real Madryt. Valencia jest na dziesiątej pozycji w Primera Division.