Australian Open: Triumf Naomi Osaki po zaciętym finale z Petrą Kvitovą

Zacięty finał Australian Open i zwycięstwo Naomi Osaki
lev radin / shutterstock.com
Naomi Osaka wygrała z Petrą Kvitovą 7:6 (7-2), 5:7, 6:4 w finale Australian Open.
Pierwszy set należał do niezwykle zaciętych. W całej pierwszej partii trwała walka gem za gem i żadna z zawodniczek nie była w stanie przełamać drugiej. Najbliżej była Czeszka przy stanie 3:3, kiedy zmarnowała trzy szanse na przełamanie. Ostatecznie pierwsza odsłona rozstrzygnęła się w tie breaku, którego wygrała Osaka 7-2.
W drugim secie Kvitova szybko przełamała rywalkę, wygrywając dwa pierwsze rozdania. Japońska tenisistka odpowiedziała jednak przeciwniczce dwoma przełamaniami i szybko zrobiło się 3:2 dla Osaki. Czeszka była bliska porażki przy stanie 3:5. Zdołała jednak obronić trzy piłki meczowe, pokonała rywalkę w czterech kolejnych wymianach i pokonała przeciwniczkę 7:5.
W trzeciej partii Osaka szybko przełamała rywalkę i miała już dwugemową przewagę - 3:1. Tę przewagę Japonka utrzymała już do samego końca i w trzecim secie zwyciężyła 6:4.
To pierwszy triumf Naomi Osaki w Australian Open. Jej największym osiągnięciem na australijskich kortach było do tej pory dotarcie do IV rundy w 2018 roku. To dopiero drugi zwycięstwo japońskiej tenisistki w wielkoszlemowych turniejach - w ubiegłym roku wygrała US Open.
Jakub Kreśliński26 Jan 2019 · 12:15