Austria pokonana! Polska wciąż z szansami na awans

katatonia82, Shutterstock
Polacy odnieśli kolejne zwycięstwo - tym razem pokonali Austrię 1:0 - i wciąż mają szanse na drugie miejsce w grupie oraz na awans do światowej elity.

Biało-czerwoni już w pierwszej tercji objęli prowadzenie. W 12 minucie doskonałą akcję przeprowadzili Aron Chmielewski z Grzegorzem Pasiutem i ten drugi zamienił ją na bramkę.

W drugiej tercji sporą przewagę mieli nasi zawodnicy, którzy na niewiele pozwalali rywalom z Austrii. Grali ofensywnie, mieli przewagę, a przeciwnicy tylko czasami kontrowali.

Trzecia odsłona to już umiejętna gra w obronie Polaków, którzy dowieźli te wynik do końca meczu. Dzięki wygranej polscy hokeiści wciąż pozostają w grze o awans do światowej elity. Żeby tak się stało Słowenia musi wygrać z Austrią, Włosi z Koreą Południową, a Polska musi pokonać Japonię i strzelić minimum dwie bramki więcej od Włochów.