Austria w wielkim stylu awansowała na Euro 2016

Herbert Kratky/Shutterstock
Piłkarska reprezentacja Austrii awansowała we wtorek do mistrzostw Europy 2016. Zespół Marcela Kollera zwyciężył na wyjeździe z faworyzowaną Szwecją aż 4:1.

Długo nie było wiadomo, czy w składzie Szwedów znajdzie się Zlatan Ibrahimović. Ostatecznie kapitan wyprowadził swoich kolegów na murawę. Napastnik PSG wcześniej miał problemy z mięśniami brzucha, jednak we wtorkowym meczu nie było po nich już śladu. Zlatan Ibrahimović był również autorem honorowego gola dla swojej ekipy. W ostatnich minutach doliczonego czasu gry snajper spokojnie opanował piłkę w polu karnym i trafił do siatki płaskim uderzeniem w kierunku dalszego słupka. Dla "Ibry" była to szósta bramka w eliminacjach.

W innym meczu grupy G Rosja rozgromiła aż 7:0 Liechtenstein. Czterokrotnie do bramki rywala trafiał Artem Dzyuba, który swój popis strzelecki rozpoczął w 21. minucie, a zakończył w 90. Gospodarze od 40. minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę obejrzał Daniel Kaufmann.

W Kiszyniowie Mołdawia przegrała z Czarnogórą 0:2, chociaż drugiego gola dla gości wbił zawodnik gospodarzy, Petru Racu. Przed dwoma ostatnimi kolejkami nadal szansę bezpośredniego awansu mają trzy zespoły. Oprócz graczy Trzech Koron (12 punktów), także Rosjanie (14) oraz Czarnogórcy (11).