Awans Borussii Dortmund, grał Piszczek

Trybex / Shutterstock.com
Atalanta Bergamo zremisowała z Borussią Dortmund 1:1 (1:0) w rewanżowym meczu 1/16 finału rozgrywek Ligi Europy.
Na gościnnym Stadio Citta del Tricolore w Reggio Emilia całe zawody w szeregach gości zaliczył Łukasz Piszczek.
Prowadzenie drużynie z Lombardii zapewnił Rafael Toloi. Brazylijczyk po jedenastu minutach gry nie dał szans golkiperowi rywali strzałem z kilku metrów, po tym jak dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Mattia Caldara. Wyrównał z bliska sześć minut przed końcem Marcel Schmelzer, który dobił piłkę po strzale Marco Reusa.
Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem "Die Schwarzgelben" 3:2 i to właśnie zespół z Zagłębia Ruhry zobaczymy w kolejnej rundzie. Późnym wieczorem w czwartek awans do 1/8 finału przypieczętowały również Olympique Marsylia, Arsenal Londyn, FC Salzburg, AC Milan oraz Athletic Bilbao.