Awans Bytovii i pożegnanie Górnika Łęczna z Pucharem Polski

asinfo.pl
Bytovia Bytów pokonała na wyjeździe Elanę Toruń 3:1 (2:0) w meczu 1/32 finału Pucharu Polski i awansowała do następnej rundy.
Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu pierwszego gola dla bytowian strzelił Maksymilian Hebel. 21-letni pomocnik w 25. minucie wykorzystał dośrodkowanie Witkowskiego i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Prowadzenie pierwszoligowego klubu powiększył w 42. minucie Filip Burkhardt, który mocnym strzałem zdołał umieścić futbolówkę w siatce.
Jedynego gola dla gospodarzy strzelił w 80. minucie Krzysztof Wołkowicz.

Wynik na 3:1 dla zespołu z Fortuna 1. ligi ustalił w doliczonym czasie gry Michał Kołodziejski, który niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej bramki.
Bytovia mogła zakończyć to spotkanie jeszcze wyższym zwycięstwem, ale w 64. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Wróbel.
W innym meczu rozegranym o godzinie 15:30, KP Starogard Gdański pokonał Górnika Łęczna 1:0 (1:0).