Awans Eintrachtu i Lazio do kolejnej rundy

Cineberg/Shutterstock
W czwartej kolejce grupy H Ligi Europy Eintracht Frankfurt wygrał z Apollonem Limassol 3:2, a Lazio Rzym pokonało Olympique Marsylia 2:1. Zespoły z Niemiec i Włoch zapewniły sobie awans do fazy pucharowej.
Bardzo dobrą formę w rozgrywkach Ligi Europy potwierdzili piłkarze Eintrachtu Frankfurt, wygrywając na wyjeździe z Apollonem Limassol 3:2. Goście w pierwszej połowie strzelili jednego gola za sprawą Luki Jovicia.
Po przerwie przyjezdni w ciągu trzech minut trafili jeszcze dwukrotnie i przesądzili o losach meczu. Na listę strzelców wpisali się Sebastien Haller oraz Mijat Gacinović.
Zespół Apollonu w 71. i 94. minucie za sprawą Emilio Zelai zdobył dwie bramki, ale do wyrównania zabrakło czasu.
Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach zanotowało Lazio Rzym, pokonując u siebie Olympique Marsylia 2:1. Gospodarze prowadzili po golu Marco Parolo pod koniec pierwszej połowy. Dziesięć minut po przerwie drugiego gola dla rzymian strzelił Joaquin Correa. Goście nie poddawali się, dążyli przynajmniej do remisu, ale stać było ich tylko na gola Floriana Thauvina.
Na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej pewne awansu są zespoły Eintrachtu Frankfurt i Lazio Rzym. Niemiecki klub ma na koncie komplet, 12 punktów, a włoski zespół zgromadził 9 punktów. Ekipy Olympique Marsylii i Apollonu Limassol mają w dorobku po jednym punkcie.