Awans Polski wisiał na włosku! Meksyk dwukrotnie strzelał gola na 3:0! [WIDEO]

screen tvp sport
Reprezentacja Polski była pół kroku od odpadnięcia z mundialu już w fazie grupowej. Meksykanie dwukrotnie strzelali Arabii Saudyjskiej gola na 3:0, eliminującego Polaków z turnieju. Oba te trafienia nie zostały jednak uznane.
Polska awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata, gdzie zmierzy się z Francją. "Biało-czerwoni" wyszli z grupy C dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od reprezentacji Meksyku (2:2 Polski przy 2:3 Meksyku).
Niewiele jednak brakowało, by to "El Tri" cieszyli się z awansu do fazy pucharowej kosztem drużyny Czesława Michniewicza. W trakcie środowego starcia z Arabią Saudyjską, ostatecznie zakończonego wynikiem 2:1 dla Meksyku, piłkarze z Ameryki Północnej dwukrotnie przy stanie 2:0 strzelali trzeciego gola.
Najpierw w 56. minucie drogę do siatki znalazł Henry Martin. Następnie, w minucie 87., piłka znów wylądowała w bramce Saudyjczyków, tym razem po uderzeniu Uriela Antuny. W obu jednak przypadkach sędzia odgwizdywał pozycję spaloną.
Nieuznane gole dla Meksyku zobaczycie na poniższym wideo w [3:42] oraz [4:48]:
Ostatecznie trzeci gol w tym spotkaniu istotnie padł, tyle że dla Arabii. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Al-Dawsari. Meksykanie już nie odpowiedzieli, mimo że trafienie na 3:1 nadal dawałoby im awans.
Tomasz Bratkowski30 Nov 2022 · 23:34