Awans Rosenborga, AIK Sztokholm i Karabachu Agdam w el. Ligi Mistrzów

kivnl / shutterstock.com
Rosenborg BK wygrał u siebie z Linfield FC 4:0 (1:0) w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Norwegii pokonali mistrza Irlandii Północnej po raz drugi i awansowali do kolejnej fazy.
Rosenborg po wygranej na wyjeździe 2:0 był w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem. Gospodarze przewagę w dwumeczu powiększyli już w 20. minucie, kiedy Anders Konradsen trafił głową po centrze z narożnika boiska.
28-letni pomocnik po przerwie zdobył drugą bramkę. Tym razem po uderzeniu z pola kanrego. Na 3:0 podwyższył w 69. minucie Babajide Akintola strzałem do pustej bramki. Wynik spotkania ustalił Pal Andre Helland, który skutecznie wykończył szybką akcję gospodarzy.
Rosenborg w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra ze zwycięzcą rywalizacji Piast Gliwice - BATE Borysów (pierwszy mecz 1:1).
Awans wywalczyła również inna drużyna ze Skandynawii. AIK Sztokholm wygrał u siebie z Ararat-Armenia Erywań 3:1 i odrobił jedną bramkę straty z pierwszego spotkania.
W kolejnej fazie kwalifikacji zagra też Karabach Agdam po wygranej z Paritzani Tirana 2:0. Drugą bramkę dla mistrza Azerbejdżanu zdobył Dani Quintana, były piłkarz Jagiellonii Białystok.