Awans Sportingu Gijon i Athletiku Bilbao

imagestockdesign / shutterstock.com
W rewanżowych meczach 1/16 finału Pucharu Króla Athletic Bilbao wygrał na wyjeździe z SD Huesca 4:0, a SD Eibar zremisował ze Sportingiem Gijon 2:2. Awans do następnej fazy wywalczyli piłkarze z Bilbao i Gijon.
Zespół Athletiku Bilbao ponownie potwierdził swoją wyższość nad SD Huesca, wygrywając 4:0. Do przerwy goście prowadzili jedną bramką po trafieniu Artiaz Aduriza. Napastnik wpisał się na listę strzelców również w drugiej połowie.
W końcówce spotkania dwa gole strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Inaki Williams, który ustalił rezultat meczu na 4:0. Gospodarze w 78. minucie mieli szansę, by zmniejszyć rozmiary porażki, ale Jose Camacho zmarnował rzut karny.
W pierwszym spotkaniu Athletic także wygrał 4:0 i pewnie awansował do najlepszej szesnastki rozgrywek.
W innym meczu SD Eibar zremisował u siebie ze Sportingiem Gijon 2:2 i to goście po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 2:0 pozostali w Pucharze Króla.
Sporting już do przerwy wygrywał różnicą dwóch goli po trafieniach Alvaro Jimeneza i Pablo Pereza. Gospodarze ruszyli w pościg po przerwie, doprowadzając do wyrównania za sprawą Marc Cucurelli oraz Charlesa.
Wcześniej do 1/8 finału awansowały również: Valencia CF, Getafe CF, CD Leganes, Espanyol Barcelona, Atletico Madryt, Girona FC, Sevilla FC, Villarreal CF, Real Sociedad, FC Barcelona, Real Valladolid, Levante UD i Real Madryt.