Awans Wisły Płock i Stomilu

asinfo
Wisła Płock pokonała na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 4:1 we wtorkowym meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Gospodarze skończyli mecz w "10". Pewnie do następnej rundy awansował także Stomil Olsztyn.
"Nafciarze" pierwszego gola w Tarnobrzegu strzelili w 10. minucie. Na listę strzelców wpisał się Karol Angielski. Po przerwie wynik podwyższył Alan Uryga. W 63. minucie rzut karny wykorzystał Semir Stilić i było 3:0. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Krzysztofa Ropskiego, ale po kilkudziesięciu sekundach czwartego gola dla drużyny z Ekstraklasy strzelił Damian Szymański. Od 77. minuty Siarka grała w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę otrzymał Adrian Gębalski. To już jednak nie miał wpływu na końcowy rezultat.
Pewne zwycięstwo odniósł także Stomil. Olsztynianie pokonali na wyjeździe Gryfa Wejherowo 3:1. Dwie bramki zdobył Tomasz Zając, a jedną Łukasz Sołowiej. Dla miejscowych honorowego gola z rzutu karnego strzelił Krzysztof Wicki.