Awans Zagłębia do II rundy eliminacji Ligi Europy

asinfo
Zagłębie Lubin pokonało w rewanżowym meczu Slavię Sofia 3:0 i awansowało do II rundy eliminacji Ligi Europy. Bramki zdobyli Lubomir Guldan, Łukasz Piątek oraz Maciej Dąbrowski.

Drużyna Piotra Stokowca musiała odrabiać straty po pierwszym meczu przegranym w stolicy Bułgarii 0:1. Udało się to już w 20. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Jan Vlasko, a "szczupakiem" piłkę do bramki skierował Lubomir Guldan.

W drugiej połowie "Miedziowi" strzelili kolejne dwa gole. W 64. minucie futbolówka trafiła w polu karnym do Łukasza Piątka, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans na obronę golkiperowi gości. Wynik w końcówce spotkania ustalił Maciej Dąbrowski, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.