Awanse Węgier, Austrii, Czech i Walii. Rosja rozgromiona przez Serbię [WIDEO]

Reprezentacja Rosji zaprzepaściła szansę awansu do najwyższej dywizji rozgrywek Ligi Narodów, przegrywając na wyjeździe z Serbią aż 0:5. Losu Rosjan o mały włos nie podzielili Austriacy.
Podopieczni Stanisława Czerczesowa stracili aż cztery gole już w pierwszej połowie dzisiejszego meczu w Belgradzie.
Dwa z nich strzelił napastnik Realu Madryt, Luka Jović, któremu przy obu trafieniach asystował Filip Mladenović. Lewy obrońca Legii Warszawa sam ustalił następnie wynik spotkania po przerwie.

Klęskę Rosjan wykorzystali Węgrzy, którzy pokonali na własnym stadionie Turcję 2:0 i zapewnili sobie awans do dywizji A Ligi Narodów.
Serbowie rzutem na taśmę wyprzedzili tymczasem w tabeli grupy wspomnianych wyżej Turków, którzy spadli do dywizji C rozgrywek.
Do ostatnich sekund ważyły się losy meczu pomiędzy Austrią a grającą w rezerwowym składzie Norwegią. Skandynanowie potrzebowali zwyciężyć w Wiedniu różnicą co najmniej dwóch bramek i potrafili wyjść na prowadzenie.
O awansie gospodarzy do dywizji A Ligi Narodów przesądziło jednak ostatecznie trafienie Adriana Grbicia w doliczonym czasie gry.
Identyczny rezultat padł w drugim meczu tej grupy pomiędzy Irlandią Północną a Rumunią. W następnej edycji Ligi Narodów w dywizji C zagrają ci pierwsi, co było potwierdzone już przed ostatnią serią gier.
Drugim - po Rosji - największym przegranym ostatniej kolejki rozgrywek Ligi Narodów okazała się reprezentacja Szkocji.
Wyspiarze ulegli na wyjeździe 0:1 Izraelowi, dając się wyprzedzić w tabeli grupy reprezentacji Czech.
Nasi południowi sąsiedzi pewnie pokonali tymczasem 2:0 reprezentację Słowacji, równocześnie degradując swoich odwiecznych rywali do dywizji C turnieju.
Bramki dla Czechów zdobyli w tym meczu środkowy pomocnik West Hamu, Tomas Soucek oraz były napastnik Wisły Kraków, Zdenek Ondrasek.
Niespodzianki nie było za to w Cardiff, gdzie w bezpośrednim pojedynku o awans do najwyższej dywizji Ligi Narodów reprezentacja Walii zwyciężyła grającą od 12. minuty w “dziesiątkę” Finlandię 3:1.
W drugim spotkaniu tej samej grupy miejsce w dywizji B obroniła reprezentacja Irlandii, mimo bezbramkowego remisu w domowej konfrontacji z Bułgarią. Ci ostatni spadli tym samym do dywizji C rozgrywek.
W wieczornych meczach dywizji C awans fetowała tymczasem reprezentacja Słowenii, za sprawą wyjazdowego remisu przeciwko Grecji.
Do dywizji D spadła reprezentacja Mołdawii, która przegrała na wyjeździe z Kosowem 0:1.
Wojciech_Falenta 18 Nov 2020 · 22:50