AZ Alkmaar został rozbity w starciu wyjazdowym

youtube.com
Sparta Rotterdam rozbiła przed własną publicznością Alkmaar Zaanstreek 3:0 (2:0) w najciekawiej zapowiadającym się sobotnim meczu 18. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Stadion Het Kasteel faworyzowani goście już w piątej minucie stracili zawodnika, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Marco Bizot.
Trzynaście minut później kapitalnie przymierzył z dystansu Adil Auassar i gospodarze objęli prowadzenie. Jedenaście minut później sytuacji sam na sam nie zmarnował Bryan Smeets i ekipa z portowego miasta zyskała przed przerwą dwubramkową przewagę. Trzynaście minut po zmianie stron wynik podwyższył jeszcze z rzutu karnego Turek Ibrahim Dervisoglu.
Drużyna z północy Holandii doznała w ten sposób dopiero trzeciej porażki w sezonie i pozostała na drugiej lokacie w tabeli. Sześciokrotni mistrzowie Holandii natomiast po szóstym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansowali na dziesiąte miejsce w klasyfikacji.