Aż siedem goli! Bardzo wysokie zwycięstwo Brazylii w sparingu

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Brazylia rozbiła przed własną publicznością Honduras 7:0 (3:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Porto Alegre. "Canarinhos" przygotowują się do turnieju Copa America 2019, którego gospodarzem będzie Kraj Kawy.
Na Estadio Jose Pinheiro Borda wynik konfrontacji otworzył już po sześciu minutach gry strzałem głową w długi róg Gabriel Jesus. Siedem minut później podwyższył w podobny sposób Thiago Silva, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Osiem minut przed przerwą rzut karny wykorzystał Philippe Coutinho, który wcześniej zaliczył również asystę.
Trzy minuty po zmianie stron sprytnym strzałem z ostrego kąta swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Gabriel Jesus, a po kolejnych ośmiu minutach kapitalną indywidualną szarżą popisał się David Neres. Napastnik Ajaksu wykończył skutecznie akcję trafieniem w krótki róg.
Dziesięć minut później sytuację sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał Roberto Firmino, a dwadzieścia minut przed końcem efektowne zwycięstwo przypieczętował jeszcze z bliska Richarlison.
Jakub Kreśliński10 Jun 2019 · 07:30