Aż sześć goli i wyjazdowy remis Olympique Marsylia

ninopavisic/Shutterstock
En Avant Guingamp zremisował przed własną publicznością z Olympique Marsylia 3:3 (1:2) w jedynym piątkowym meczu 37. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade du Roudourou dwubramkowe prowadzenie przyjezdnym zapewnili po niespełna kwadransie gry efektownymi strzałami głową Valere Germain i Florian Thauvin.
Trzy minuty przed przerwą kontaktową bramkę z bliska uzyskał Clement Grenier, który siedem minut po zmianie stron doprowadził także do wyrównania, wykorzystując rzut karny.
Dwadzieścia minut przed końcem kolejną "jedenastkę" zamienił na gola Jimmy Briand, ustalając tym samym wynik konfrontacji. Grający już wówczas w osłabieniu finaliści Ligi Europy zdołali jeszcze odpowiedzieć trafieniem z woleja Thauvina, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
Obie drużyny po raz jedenasty w tym sezonie podzieliły się punktami z rywalami. Zespół z Bretanii awansował na dziesiąte miejsce w tabeli, natomiast drużyna z Prowansji umocniła się nieznacznie na czwartej lokacie w klasyfikacji.